Richter részvény – technikai elemzés

    Készült: 2008. IX. 07.       Grafikon frissítve: 2008. X. 19.

A budapesti tőzsdén a legtöbb részvény tavaly nyáron – az amerikai jelzálogpiaci válság kirobbanása után – kezdett veszíteni az értékéből. A Richter már korábban lejtőre került. A befektetők két éve kezdték eladni a papírjaikat, a 2006. szeptemberi csúcsponthoz képest eddig körülbelül 40%-ot esett a tőzsdei árfolyam.

A hosszútávú emelkedő trendvonalat (a grafikonon szaggatott vonallal jelölve) 2006. novemberében törte át a görbe. Azt mindenképpen negatívan kell értékelnünk, hogy a növekedésnek már azelőtt vége szakadt, mielőtt a piac egészén eluralkodott volna a pesszimizmus.

Az emelkedő trendből kikerülve a tőzsdei árfolyam másfél évig oldalazó-hullámzó mozgást végzett, ami 2008 márciusáig tartott. Akkor a részvény ára beesett a folytonos vonallal rajzolt trendvonal alá. Figyelemre méltó, hogy ez viszonylag alacsony forgalom mellett történt. E szerint nem az eladói nyomás, hanem a vevői oldal gyengesége miatt csökkent az ár. Ez egyrészt negatív jel, mivel komoly vevői érdeklődés nélkül aligha képzelhető el egy látványos növekedés. Másrészt ennek pozitív oldala is van: úgy tűnik, hogy aki eddig megtartotta a részvényeit, az már nehezen válik meg tőle.

A fentiekből én arra következtetek, hogy amíg a tőzsdén a medve az úr, addig folytatódik a Richter részvények árának lemorzsolódása is, bár a csökkenés mértéke valószínűleg kisebb lesz mint a többi részvény esetén. Ugyanakkor egy látványos árfolyam emelkedésnek egy jobb tőzsdei hangulat esetén sincs esélye addig, amíg a befektetők körében nem válik népszerűbbé a papír.

Ajánlás : kivárás



A weblap készítői semmilyen felelősséget nem vállalnak ezen elemzés alapján hozott – esetleg veszteséggel járó – befektetési döntésekért.
Rendkívül kockázatos pusztán a technikai elemzés alapján befektetni a tőzsdén. A végleges döntést mindenkinek csak saját befektetési stratégiája figyelembevételével, a fundamentumok vizsgálata után szabad meghoznia.